Zapraszamy do zapoznania się z wynikiem oraz krótkim opisem Meczu nr 2 o 3 miejsce w Extra Lidze.

95:91

Pierwsza połowa tego spotkania była bardzo wyrównana. Po stronie Optomed Predators po 9 punktów rzucili: Tobiasz Łuczak oraz Igor Taranek. W zespole Piekarnia Bunia nie do zatrzymania był Bartosz Pochocki, który uzbierał 17 punktów. W III kwarcie lepiej wypadli zawodnicy zespołu Optomed Predators, którzy wygrali tą część spotkania różnicą 12 punktów. Do wspomnianego wcześniej Tobiasza i Igora dołączył jeszcze Cezary Łapiński, który w III kwarcie zanotował 7 punktów oraz 7 zbiórek. W IV kwarcie przewaga Optomedu wzrosła do 17 punktów i wydawało się, że Predatorsi mogą spokojnie czekać na zakończenie spotkania. Trochę inne plany miał Adrian Barszczyk i jego koledzy, którzy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa i małymi kroczkami próbowali odrobić stratę do rywali. Jednak nawet 10 punktów w IV kwarcie Adriana Barszczyka nie pomogło. Piekarnia Bunia zdołała zbliżyć się do rywali na 4 punkty i taką też różnicą zakończył się ten mecz. Tym samym Optomed powtórzył sukces z 2022 roku i został brązowym medalistą w Extra Lidze BNBA. Do wygranej w tym spotkaniu Optomed poprowadził Tobiasz Łuczak, który zanotował 27 punktów (7×3). Marcin Kasperowicz oraz Igor Taranek dorzucili po 19 punktów, a Cezary Łapiński zapisał na swoim koncie 18 punktów oraz 21 zbiórek. Dla pokonanych 30 punktów, 9 zbiórek, 8 asyst oraz 6 przechwytów zanotował Bartosz Pochocki, ale to nie wystarczyło w tym dniu, aby poprowadzić swój zespół do wygranej.