Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po Meczach nr 3 w 1 rundzie play-off 2022 w 1 lidze.

1 Runda, Mecz 3 – Sobota, 19 marca 2022 roku:

Godzina 17:00

[3] Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 vs FOX Barber Expert [6]
55:54

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrały oba zespoły. Zespół FOX Barber Expert chciał przedłużyć swoje szanse na awans do półfinałów play-off, ale Bydgoskie Byki miały zupełnie inne plany. Wiktor Polańczyk zanotował 19 punktów i 8 zbiórek, a Hubert Szczap zapisał na swoim koncie 13 punktów, 6 zbiórek oraz 6 asyst. Po stronie FOX tylko Wojciech Wawrzyniak zanotował dwucyfrową zdobycz punktową zapisując na swoim koncie 23 punkty. Na początku IV kwarty po punktach Kacpra Jankowskiego pojawił się remis po 43 i od tego momentu trwała już walka kosz za kosz. Gdy na 4 minuty przed końcem meczu FOX wyszli na prowadzenie 49:45 to o swój zespół zatroszczył się Leszek Paliński, który w zdobył 4 punkty, a Bydgoskie Byki zbliżyły się do rywali na 1 punkt – 50:51. Chwilę później do remisu poprowadził Kacper Jankowski, a po dwa celne rzuty za dwa dołożyli Wojtek Ruczyński oraz Wiktor Polańczyk i na tablicy pojawił się wynik 55:51. Zawodnicy FOX zdołali jeszcze zdobyć 3 punkty, ale to było za mało w tym spotkaniu. Bydgoskie Byki wygrały to spotkanie i zagrają w półfinale play-off 1 ligi z zespołem NU HOMES Pretendenci.

Stan rywalizacji: 3-0 dla zespołu Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4

Awans do półfinału wywalczył zespół: Leśne

Godzina 18:10

[4] Leśne vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team [5]
20:0 (walkower)

Stan rywalizacji: 3-0 dla zespołu Leśne

Awans do półfinału wywalczył zespół: Leśne

Godzina 20:30

[1] Piekarnia Bunia vs IV LO Emeryci i Renciści [8]
20:0 (walkower)

Stan rywalizacji: 3-0 dla zespołu Piekarnia Bunia

Awans do półfinału wywalczył zespół: Piekarnia Bunia

1 Runda, Mecz 3 – Niedziela, 20 marca 2022 roku:

Godzina 16:00

[2] NU HOMES Pretendenci vs KK Łucznicy Bydgoszcz [7]
56:49

W tym spotkaniu zawodnicy NU HOMES Pretendenci mieli jeden cel – zakończyć serię i awansować do półfinałów play-off 1 ligi. Wszystko byłoby na pewno łatwiejsze gdyby w przeciwnym zespole nie grał były zawodnik Pretendentów – Michał Lubomski. Michał pod koniec III kwarty swoimi punktami sprawiał, że Pretendenci nie byli w stanie wyrobić sobie bezpiecznej przewagi. Na 7 minut przed końcem meczu po punktach Michała Lubomskiego Pretendenci prowadzili zaledwie 33:29. Jednak w IV kwarcie o swoich umiejętnościach strzeleckich przypomniał sobie Tobiasz Łuczak, który w tej części spotkania zdobył 10 punktów na 100% skuteczności z gry, a to sprawiło, że ciężko wywalczone zwycięstwo powędrowało na konto NU HOMES. Dla Pretendentów po 14 punktów zdobyli Tobiasz Łuczak i Artur Zemło, a dla Łuczników 13 punktów zdobył Michał Lubomski.

Stan rywalizacji: 3-0 dla zespołu NU HOMES Pretendenci

Awans do półfinały wywalczył zespół: NU HOMES Pretendenci