Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po Meczach Nr 2 w 1 Rundzie play-off 2023 w 1 Lidze.

81:53

Zawodnicy zespołu Leśne chcieli tą serię zakończyć jak najszybciej dlatego też bardzo zmobilizowani podeszli do tego spotkania. Już pierwsza połowa pokazała, że Leśne nie ma zamiaru dopuścić do Meczu nr 3. Wygrane pierwsze 20 minut 46:23 sprawiło, że przed trudnym zadaniem zostali postawieni zawodnicy IV LO. Mimo, że druga połowa wyglądała już lepiej w wykonaniu tego zespołu i przegrali ją zaledwie 35:30 to nie odwróciło to już losów spotkania. Zespół Leśne wygrał wyraźnie ten mecz i zapewnił sobie awans do półfinału play-off. Zespół do wygranej poprowadził Marcin Deja, który zdobył 25 punktów, a Sebastian Listecki dołożył 20 punktów oraz 15 zbiórek. Bliski triple-double był Jakub Nowak, który zapisał na swoim koncie 12 punktów, 11 zbiórek oraz 8 asyst. Dla przegranych 13 punktów zanotował Norbert Cieślak, a 10 punktów dołożył Kacper Szymański. Porażka IV LO sprawiła, że zawodnicy tego zespołu zajęli ostatecznie 7 miejsce w sezonie 2022/2023.

Stan rywalizacji:
2-0 dla zespołu Leśne

Awans do półfinału zapewnił sobie zespół Leśne.

Godzina 20:40

[4] Żaroodporni vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team [5]
20:0 (walkower)

2-0 dla Żaroodpornych

Awans do półfinału zapewnił sobie zespół Żaroodpornych.

Niedziela, 23 kwietnia 2023 roku

Godzina 16:00

[3] NU HOMES Pretendenci vs KK Łucznicy [6]
76:52

Pierwsza połowa tego spotkania pokazała, że Łucznicy nie chcieli poddać się bez walki. Wynik 32:29 dla NU HOMES cały czas dawał nadzieję zawodnikom KK Łucznicy Bydgoszcz na wyrównanie stanu rywalizacji. Jednak Michał Zyzik oraz Mikołaj Ziemiński mieli trochę inne plany. Michał zdobył 18 punktów, a Mikołaj dołożył 14 punktów prowadząc swój zespół do kolejnej wygranej. Mateusz Bujno otarł się o triple-double notując 10 punktów, 8 zbiórek oraz 7 asyst. W zespole KK Łucznicy pod koszem nie zawiódł Michał Erdmański, który do 12 punktów dołożył 18 zbiórek. To jednak nie wystarczyło, aby pokonać w tym dniu rywali. Zespół NU HOMES awansował do półfinału, a Łucznikom pozostaje mecz o 5 miejsce.

2-0 dla zespołu NU HOMES Pretendenci

Awans do półfinału zapewnił sobie zespół NU HOMES Pretendenci.