Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po Meczu Nr 2 w półfinale play-off 2024 w Extra Lidze.

82:77

Zespół Ciech Soda Inowrocław stał przed trudnym zadaniem przed tym meczem – wygrać to spotkanie i zapewnić sobie szansę na grę w Meczu Nr 3. Od początku spotkania próbował zatroszczyć się o to Marcin Sikora, który jako jedyny zawodnik tego zespołu spędził na boisku 40 minut. Marcin w tym czasie zdołał uzbierać 34 punkty, 10 zbiórek, 4 asysty oraz 3 przechwyty. W ataku Marcina wspierał go Krystian Woźniak, który dorzucił 18 punktów. Dzięki tej dwójce zawodników zespół Ciech Soda Inowrocław prowadził po 20 minutach 50:43. Jednak w trzeciej kwarcie zespół PakujTo nie tylko odrobił stratę, ale wyszedł na prowadzenie 65:59. IV kwarta, mimo, że była wyrównana Duża w tym zasługa Doriana Szyttenholma oraz obchodzącego w tym dniu urodziny Wojciecha Szafranka. Dorian był nie do zatrzymania w tym meczu trafiając 12 z 13 oddanych rzutów, a Wojciech dołożył 17 punktów, 8 zbiórek oraz 7 asyst sprawiając sobie idealny prezent prowadząc swój zespół do Finału Extra Ligi BNBA.

Godzina 19:20 – Półfinał Play-off 2024:

[7] NU HOMES Pretendenci vs PSP Solution [6]
74:70

Już pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami pokazał, że będzie to wyrównana seria. Pretendenci byli blisko zwycięstwa, ale w dogrywce lepsi okazali się przeciwnicy. W tym meczu zespół PSP Solution robił wszystko, aby nie dopuścić do nerwowej końcówki, a tym samym zapewnić sobie awans do Finału Extra Ligi BNBA. Bardzo dobrze w tym meczu radził sobie Marcin Kubacki, który do 38 minuty uzbierał 23 punkty, a Krzysztof Nowicki i Filip Joachimiak dorzucili po 10 punktów. Postawa m.in. tych graczy doprowadziła, że na 2 minuty przed końcem meczu zespół PSP Solution prowadził 70:60. Zawodnicy NU HOMES Pretendenci nie mieli już nic do stracenia i podjęli ostatnią próbę walki o wygraną. Dzięki skutecznym akcjom w obronie i w ataku zespół NU HOMES zaczął odrabiać straty do rywali. Patryk Krykant i Artur Zemło w ataku zrobili to po co zostali sprowadzeni do tego zespołu. Pretendenci zanotowali serię 14 punktów z rzędu nie pozwalając przeciwnikom na zdobycie nawet 1 punktu w odpowiedzi. Tym samym mecz zakończył się wygraną NU HOMES 74:70 i o awansie do Finału Extra Ligi zadecyduje Mecz Nr 3.