Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 3 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2021/2021.

3 kolejka:

Sobota, 25 września 2021 roku

Godzina 18:10

NU HOMES Pretendenci vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
65:40

Zespół Pro Vento Energia Husaria Basket Team bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie wygrywając I kwartę z NU HOMES Pretendenci. Jednak w II kwarcie skuteczniejsza obrona Pretendentów sprawiła, że wygrali tą część spotkania 16:4. W III kwarcie o swoich możliwościach strzeleckich przypomniał przeciwnikom Michał Zyzik, który zdobył 10 z 17 punktów zespołu w tej kwarcie i pomógł w powiększeniu prowadzenia Pretendentów do 21 punktów. W IV kwarcie pojawił się kolejny gracz z 10 punktami zdobytymi w 10 minut, a był to nowy nabytek NU HOMES, czyli Tobiasz Łuczak. Tym samym spotkanie wygrali Pretendenci 65:40, a Husaria zanotowała drugą porażkę w tym sezonie. Wspomniani: Michał Zyzik i Tobiasz Łuczak w tym meczu zdobyli po 20 punktów, a dla Husarii 14 punktów zdobył Jakub Pawiński.

Godzina 19:20

FOX Barber Expert vs IV LO Emeryci i Renciści
66:46

Zespół FOX nie miał większych problemów w pokonaniu swoich przeciwników. Mimo, że Michał Makowski zdobył 18 punktów i zanotował 9 zbiórek to nie pomogło to jego zespołowi w wygraniu spotkania. U przeciwników Filip Siedlaczek zanotował 13 punktów, Anotnio Pimenta 12 punktów, a Maciej Tworkiewicz dorzucił 11 punktów prowadząc swój zespół do 20-punktowej wygranej.

Godzina 20:30

Bydgoskie Byki Canal+ Piękna 4 vs KK Łucznicy Bydgoszcz
52:21

Zawodnicy Bydgoskich Byków po dwóch porażka postanowili zatrudnić trenera. Został nim m.in. były zawodnik Astorii Bydgoszcz w latach 1977-1982 oraz 1990/1991 – Mirosław Wiśniewski. Efekty treningów widać było już w pierwszy meczu po „zatrudnieniu”. Tylko w pierwszej połowie wynik meczu był wyrównany. Jednak ostatnie 20 minut potoczyło się po myśli Bydgoskich Byków, którzy wygrali je 36:8, a cały mecz 52:21. Najlepszym strzelcem zespołu zwycięskiego był Wojciech Ruczyński, który zdobył 20 punktów. Dla pokonanych 11 punktów zdobył Marcin Szuster.

Niedziela, 26 września 2021 roku

Godzina 18:20

Piekarnia Bunia vs Leśne
63:41

Zespół Leśne dobrze rozpoczął to spotkanie prowadząc po pierwszej kwarcie 8:7. Jednak od II kwarty inicjatywę w meczu przejęli zawodnicy zespołu Piekarnia Bunia, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. 4 graczy w całym meczu uzbierało minimum 10 punktów co przyczyniło się na pewno do 22-punktowej wygranej. Najwięcej punktów zdobył Wojciech Szafranek – 13. Dla przeciwników 17 punktów przy bardzo wysokiej skuteczności uzbierał Sebastian Listecki, który także dorzucił do swojego dorobku 6 zbiórek, 3 asysty oraz 2 bloki. Ciekawostką może być fakt, że w zespole Piekarnia Bunia pojawił się brat Adriana Barszczyka – Dawid, który ostatni swój mecz w lidze BNBA rozegrał 23 stycznia 2011 roku w barwach Kotłoremu.