Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami  spotkań po 4 kolejce w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

4 kolejka:

Sobota, 2 października 2021 roku:

Godzina 19:20

AZS UTP vs Ivy Technology Basket Team
66:53

W meczu tym spotkały się zespoły, które w tym sezonie nie przegrały jeszcze spotkania. W I kwarcie skuteczniej zagrali zawodnicy AZS UTP, a każdy z zawodników występujących na parkiecie z tego zespołu zdobył punkty. AZS UTP wygrało pierwsze 10 minut różnicą 7 punktów. W II kwarcie Patryk Krykant zanotował 9 z 15 punktów zespołu i powiększył przewagę swojego zespołu do 9 punktów. W III kwarcie Miłosz Osiński próbował odrobić stratę swojego zespołu, ale nie było to takie proste. Przed ostatnią kwartą Ivy Technology przegrywało różnicą 10 punktów, ale dwa celne rzuty za trzy punkty Michała Wierzbińskiego sprawiły, że przewaga AZS UTP zmalała do zaledwie 4 punktów. Chwilę później zawodnicy AZS UTP odzyskali kontrolę nad meczem i „dowieźli” zwycięstwo do końca. Najwięcej punktów dla Ivy zdobył Miłosz Osiński – 19, a dla zwycięzców 23 punkty zapisał na swoim koncie Patryk Krykant.

Godzina 20:30

sportznami.pl vs Optomed Predators
51:36

W meczu tym spotkały się zespoły, które rywalizowały ze sobą w play-off 2021. Jak się okazało i tym razem lepsi w tym starciu okazali się zawodnicy sportznami.pl, którzy z kwarty na kwartę powiększali swoją przewagę. Na niekorzyść zespołu Optomed Predators na pewno wpłynęła słaba skuteczność w rzutach za trzy punkty – zaledwie 2 celne na 21 oddanych. W zespole sportznami.pl 15 punktów zdobył Maciej Dolot, a 12 punktów dorzucił Krzysztof Nowicki. W Predators tylko Piotr Grzechulski zanotował dwucyfrową zdobycz punktową – 10 punktów. Porażka Optomedu sprawiła, że przerwali oni serię trzech zwycięstw, a zespół sportznami.pl odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Niedziela, 3 października 2021 roku:

Godzina 16:00

Rehabilitacja Jagódka vs Inter Cars/Iron Team
48:39

Zespół Inter Cars/Iron Team liczył na przełamanie złej passy w nowym sezonie BNBA. Filip Ciesielski zdobył 11 punktów, a po 8 punktów dorzucili: Mateusz Roehle i Michał Soszka. Jak się okazało w tym dniu to nie wystarczyło. Maksymilian Makowski z zespołu Rehabilitacja Jagódka rzucił 16 punktów, a 10 „oczek” dorzucił Tomasz Reutowicz i mimo, że IV kwartę zdecydowanie wygrali zawodnicy Inter Cars/Iron Team to nie wystarczyło to, aby odrobić stratę do rywali. Tym samym zespół Inter Cars/Iron Team odniósł 4 porażkę z rzędu, a ich przeciwnicy odnieśli 2 zwycięstwo w tym sezonie.

Godzina 17:10

OZD Agawa vs Starzy Kumple
41:27

Spotkanie to charakteryzowało się bardzo niską skutecznością w rzutach trzypunktowych. Oba zespoły trafiły zaledwie 3 rzuty na 37 oddanych. Jednak lepszą skutecznością w rzutach za 2 punkty wykazali się zawodnicy OZD Agawy, a to zaważyło na wyniku spotkania. Po 12 punktów zdobyli: Michał Kamieński i Maciej Galubiński, którzy w dużym stopniu przyczynili się do wygranej ich zespołu. W zespole Starych Kumpli żaden gracz w zdobyczy punktowej nie przekroczył 10 punktów, a najwięcej rzucili: Bartłomiej Biały i Tomasz Szrejber – po 6 punktów. Dla Starych Kumpli była to już 4 porażka z rzędu w tym sezonie, a dla OZD Agawy było to pierwsze zwycięstwo w Extra Lidze w sezonie 2021/2022.

 

Przewinienia techniczne:

Osiński Miłosz (Ivy Technology Basket Team)
Romecki Kamil (OZD Agawa)