Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 12 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

12 kolejka:

Sobota, 7 stycznia 2023 roku:

Godzina 19:10

KK Łucznicy Bydgoszcz vs IV LO Emeryci i Renciści
49:33

W tym meczu spotkały się zespoły z dołu tabeli 1 ligi. Zespół IV LO chciał powalczyć o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ale Michał Lubomski i Michał Erdmański mieli trochę inne plany. Michał Lubomski zapisał na swoim koncie 20 punktów trafiając 8 z 14 rzutów z gry, a Michał Erdmański dołożył 12 punktów i aż 24 zbiórki co w dużym stopniu przyczyniło się do wygranej zespołu KK Łucznicy. Co ciekawe Michał zebrał zaledwie 1 piłkę mniej od całego zespołu IV LO. Dla pokonanych 7 punktów zdobył Jakub Powalisz, a Arek Pilarski, Paweł Koralewski oraz Rafał Szulakowski dorzucili po 5 punktów. Nie pomogło to jednak zespołowi IV LO w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

Godzina 20:20

FOX Barber Expert vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
48:40

Zespół FOX Barber Expert bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie wygrywając I kwartę 19:7. Duża w tym zasługa Filipa Siedlaczka i Sebastiana Straszewskiego, którzy zdobyli łącznie 12 punktów. W II kwarcie przewaga zespołu FOX się powiększyła i po 20 minutach na tablicy widniał wynik 34:16. Mimo, że w drugiej połowie z lepszej strony pokazali się zawodnicy Husarii to nie byli w stanie odrobić straty z pierwszej połowy. Nie pomogło 19 punktów Jakuba Pawińskiego, ani też 3 celne z 27 rzutów za trzy punkty zawodników Husarii. Dla zwycięzców najwięcej punktów zdobył Sebastian Straszewski – 13.

Niedziela, 8 stycznia 2023 roku:

Godzina 17:10

Leśne vs NU HOMES Pretendenci
53:43

Przez 40 minut spotkanie to było bardzo wyrównane. W zespole NU HOMES zdobywaniem punktów zajął się Marcin Wojciechowski i Paweł Jakubowski – obaj zdobyli po 12 punktów, a wspierał ich Artur Zemło, który dołożył 11 punktów & 11 zbiórek. Po przeciwnej stronie w zespole Leśne Marcin Deja zdobył 14 punktów. Jednak mimo wysiłku tych wszystkich wyżej wymienionych graczy mecz musiała rozstrzygnąć dogrywka, którą zdominowali zawodnicy zespołu Leśne trafiając 5 z 6 rzutów z gry. Bohaterem dogrywki okazał się Zbigniew Mędelski, który uzbierał 6 punktów i 4 zbiórki, a jego zespół wygrał w dodatkowym czasie gry 10:0. Zespół NU HOMES nie trafił żadnego z 7 rzutów i zanotował kolejną porażkę w tym sezonie.