Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 21 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

21 kolejka:

Sobota, 25 marca 2023 roku:

Godzina 18:00

NU HOMES Pretendenci vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team
55:53

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły – widać było atmosferę przypominającą play-off. W pierwszej połowie delikatną przewagę mieli zawodnicy NU HOMES Pretendenci. Jednak w III kwarcie zespół Pre Vento Energia zmobilizował się i wygrał tą kwartę różnicą 7 punktów wychodząc tym samym na prowadzenie w meczu – 36:34. Wydawać by się mogło, że Mikołaj Makowski zdobywając 32 punkty w tym meczu poprowadzi zespół Husarii do wygranej. Jednak rekord strzelecki sezonu 1 ligi w tym meczu nie wystarczył. Mikołaj nie miał wsparcia wśród swoich kolegów i jako jedyny zdobył dwucyfrową zdobycz punktową. W NU HOMES, aż 3 z 6 graczy zdobyło minimum 11 punktów, a najlepszym strzelcem okazał się Mikołaj Ziemiński, który uzbierał 21 punktów oraz 5 asyst. Double-double zanotował Piotr Rommel (15 punktów & 13 zbiórek), a zawodnicy NU HOMES mogli się cieszyć z kolejnej wygranej w tym sezonie.

Godzina 19:10

KK Łucznicy Bydgoszcz vs Żaroodporni
64:47

Łucznicy po dwóch wygranych z rzędu chcieli pójść za ciosem i wygrać kolejne spotkanie. Tym razem na ich drodze stanął borykający się z problemami kadrowymi zespół Żaroodpornych. Ciężar zdobywania punktów u Żaroodpornych wziął na swoje barki Łukasz Nowicki, który zanotował 25 punktów, 7 zbiórek oraz 4 asysty. Jak się okazało postawa Łukasza nie wystarczyła, aby nawiązać wyrównaną walkę z rywalem, w którego szeregach 24 punkty zdobył Marcin Szuster, a 14 punktów i 18 zbiórek dołożył Michał Erdmański. Z kwarty na kwartę przewaga Łuczników się powiększała, aby ostatecznie mecz zakończył się różnicą 17 punktów.

Godzina 20:20

FOX Barber Expert vs IV LO Emeryci i Renciści
46:30

Pierwsza połowa tego meczu była bardzo wyrównana i dawała nadzieję zawodnikom IV LO na pierwszą wygraną w tym sezonie. Jednak w drugiej połowie zawodnicy zespołu FOX Barber Expert wyszli bardziej zmobilizowani, a efekty było widać w ostatnich 20 minutach. Wygrana drugiej połowy 24:11 sprawiła, że mecz wygrał zespół FOX Barber Expert różnicą 16 punktów. Dla zwycięzców 11 punktów zdobył Wojciech Wawrzyniak, a dla pokonanych Michał Makowski zanotował 8 punktów.