Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 8 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

8 kolejka:

Niedziela, 27 listopada 2022 roku:

Godzina 16:00

Optomed Predators vs OZD Agawa
58:35

I kwarta tego meczu była bardzo wyrównana i nie zapowiadała tego co wydarzy się w II kwarcie. Po 10 minutach na tablicy widniał wynik 14:12 dla Optomed Predators. Jednak w II kwarcie zespół OZD Agawa trafił zaledwie 1 rzut z 8 oddanych, a Optomed zagrał zdecydowanie skuteczniej trafiając 6 z 12 rzutów co przełożyło się na wynik tego spotkania – 16:2. Po 20 minutach zespół Optomed Predators prowadził 30:14. W drugiej połowie zespół OZD Agawa próbował odrobić straty do rywali, ale Łukasz Wardziński i Tobiasz Łuczak mieli trochę inne plany. Obaj zdobyli po 8 punktów i poprowadzili swój zespół do wygranej. Dla pokonanych 12 punktów zdobył Paweł Burschel, a dla zwycięzców po 12 punktów zdobyli: Tobiasz Łuczak, Łukasz Wardziński oraz Piotr Grzechulski.

Godzina 17:10

Piekarnia Bunia vs Inter Cars/Iron Team
57:53

Ostatnie mecze dla Piekarni Bunia nie były udane. Tym razem o wynik spotkania zatroszczył się Wojciech Szafranek i Sebastian Laydych. Wojciech zdobył 16 punktów, a Sebastian dołożył 14 punktów trafiając m.in. 4-krotnie za trzy punkty. W zespole Inter Cars najbardziej wyróżniającym graczem okazał się Filip Ciesielski, który zdobył 18 punktów. Mecz był na tyle wyrównany, że wszystko wyjaśniło się w ostatniej minucie spotkania. Bohaterem meczu okazał się Wojciech Szafranek, który przy remisie po 53 był faulowany i wykorzystał dwa rzuty wolne dając swojemy zespołowi 2-punktowe prowadzenie. Chwilę później ponownie piłka trafiła w ręce Wojtka i powtórzył wyczy sprzed kilkunastu sekund. Trafiając dwa rzuty wolne postawił „kropkę nad i” i poprowadził swój zespół do ciężko wywalczonej wygranej.

Godzina 18:20

AZS UTP vs PSP Solution
62:54

Już od pierwszych minut tego spotkania zawodnicy AZS UTP przystąpili do ataku – co najważniejsze skutecznego ataku co przełożyło się na wynik po pierwszych 10 minutach tego spotkania – 21:12. W II kwarcie ponownie lepsi okazali się zawodnicy AZS UTP i to oni po 20 minutach prowadzili 35:25. W III kwarcie zespół PSP Solution próbował odrobić stratę do rywali i częściowo się to udało, a przewaga zmalała do zaledwie 6 punktów. Jednak w IV kwarcie przypomniał o sobie Patryk Krykant i Sławomir Bąk. Patryk zdobył 8 punktów, a Sławomir dorzucił dwie trójki, a wszystko to przyczyniło się do zdobycia przez AZS UTP 19 punktów. W szeregach PSP Solution w IV kwarcie najwięcej punktów zdobył Filip Joachimiak – 8, ale to nie wystarczyło, aby dogonić rywali i wygrać spotkanie. W całym meczy najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Mateusz Józefczyk – 17 punktów, a Maciej Maławy dołożył 11 punktów, 10 zbiórek oraz 4 asysty. Dla pokonanych 13 punktów oraz 7 zbiórek zanotował Adam Rydwelski, a 12 punktów, 8 zbiórek, 3 asysty dołożył Krzysztof Nowicki.

Godzina 19:30

Rehablitacja Jagódka vs Ivy Technology Basket Team
68:59

Grając zaledwie 5-tką zawodników zespół Rehabilitacja Jagódka od początku spotkania był na straconej pozycji. Pokazała to także pierwsza połowa, którą zespół Ivy Technology Basket Team wygrał 32:18. 7 celnych rzutów na 31 oddanych nie wróżyło nic dobrego dla zawodników Rehabilitacja Jagódka. Jednak w III kwarcie pojawiła się iskierka nadziei, kiedy to Leszek Paliński i jego koledzy zagrali skuteczniej w ataku, a przeciwnicy trafili zaledwie 2 rzuty na 13 oddanych z gry. Taki rozwój sytuacji sprawił, że zespół Ivy Technology stracił swoją przewagę i po 30 minutach prowadził zaledwie 4 punktami – 40:36. W ostatniej kwarcie zawodnicy Rehabilitacji wyszli bardzo zmobilizowani. Trafili 9 z 15 rzutów, a każdy z nich zdobył minimum 5 punktów. Rehabilitacja Jagódka najpierw odrobiła stratę do rywali, a w końcówce meczu zachowała więcej zimnej krwi na linii rzutów osobistych i wygrała mecz różnicą 9 punktów. Najlepszym strzelcem spotkania został Leszek Paliński, który zdobył 21 punktów, a dla pokonanych 18 punktów zdobył Miłosz Osiński.