Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po Meczach Nr 1 w 1 Rundzie play-off 2023 w 1 Lidze.

80:47

Zespół Leśne niewątpliwie myśli o najwyższym miejscu na podium w tegorocznych play-off’ach. Aby tak się stało cały zespół musi utrzymywać najwyższą formę. W tym meczu aż 4 graczy zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową, a najwięcej punktów zdobył Zbigniew Mędelski, który w zaledwie 18 minut zanotował 16 punktów oraz 14 zbiórek. Wspierał go Marcin Trafara (15 punktów) oraz Sebastian Listecki (14 punktów). Po stronie IV LO aż trzech graczy zdobyło 10 punktów. Mowa o: Norbecie Cieślaku, Pawle Koralewskim oraz Rafale Szulakowskim. Jednak staranie tej trójki w tym meczu na nie wiele się zdały i z pierwszego zwycięstwa w play-off 2023 mogli się cieszyć zawodnicy zespołu Leśne.

Stan rywalizacji:
1-0 dla zespołu Leśne

Godzina 20:40

[3] NU HOMES Pretendenci vs KK Łucznicy [6]
72:45

Już pierwszej minuty tego spotkania pokazały, że nie będzie to łatwy mecz dla zespołu KK Łucznicy. Zespół NU HOMES przystąpił do ataku i z kwarty na kwartę powiększał swoją przewagę. Duża w tym zasługa przede wszystkim Pawła Jakubowskiego oraz Artura Zemło. Artur zdobył 16 punktów, a Paweł Jakubowski dołożył 15 punktów. Seweryn Modniewski mimo słabszego dnia w ataku dorzucił od siebie 9 asyst oraz 7 zbiórek. Po stronie Łuczników na tablicach tradycyjnie rządził Michał Erdmański, który zanotował double-double (10 punktów & 14 zbiórek). 18 punktów i 14 zbiórek zanotował także Michał Lubomski, który jeszcze nie tak dawno występował w zespole Pretendentów. W tym dniu jednak wysiłki Michałów nie pomogły i z wygranej mogli się cieszyć zawodnicy NU HOMES.

1-0 dla zespołu NU HOMES Pretendenci

Niedziela, 2 kwietnia 2023 roku

Godzina 17:20

[4] Żaroodporni vs Pro Vento Energia Husaria Basket Team [5]
57:50

Bardzo wyrównane spotkanie rozegrał oba zespoły. Przez trzy kwarty trwała bardzo wyrównana walka, ale w IV kwarcie z lekko z sił opadli zawodnicy Pro Vento Energia i wykorzystali to ich przeciwnicy – Żaroodporni, którzy wygrali ostatnią kwartę 17:11 i całe spotkanie różnicą 7 punktów. Dla zwycięzców 21 punktów, 7 zbiórek oraz 3 przechwyty zanotował Błażej Bujanowski, a dla pokonanych 24 punkty oraz 13 zbiórek zanotował Mikołaj Makowski. Jak się okazało byli to jedyni gracze w tym meczu z dwucyfrową zdobyczą punktową, ale mimo to zespół Żaroodpornych wykazał się większym doświadczeniem w końcówce i wygrał to spotkanie.

1-0 dla Żaroodpornych