Zapraszamy do zapoznania się z wynikiem oraz krótkim opisem po Meczu Nr 2 w Finale play-off 2023 w 1 Lidze.

73:60

Pierwsza kwarta tego spotkania potoczyła się po myśli Pretendentów, którzy dzięki m.in. Marcinowi Wojciechowskiemu oraz Pawłowi Jakubowskiemu prowadzili po 10 minutach 17:14. Następne 20 minut było bardzo wyrównane i zakończyło się remisem. Po stronie FOX 13 punktów zdobył Wojciech Wawrzyniak, a Krzysztof Barszczyk dołożył 10 punktów. Dla Pretendentów 10 punktów zdobył Piotr Rommel, a po 30 minutach na tablicy widniał wynik 54:51 dla NU HOMES. Decydująca okazała się IV kwarta, w której bardzo nieskutecznie zagrali zawodnicy FOX. Zaledwie 4 celne rzuty z 18 oddanych, a do tego 6 strat sprawiło, że Pretendenci wygrali tą kwartę 19:9 i całe spotkanie różnicą 13 punktów. Dla pokonanych 19 punktów zdobył Krzysztof Barszczyk, Wojciech Wawrzyniak dołożył 18 punktów. Dla zwycięzców 18 punktów, 17 zbiórek, 6 asyst oraz 3 przechwyty zanotował Paweł Jakubowski i poprowadził swój zespół do Mistrzostwa 1 Ligi.

🏀 Zespół NU HOMES po raz drugi w 10-letniej historii 1 Ligi zdobył Mistrzostwo. Pierwszy raz ta sztuka udała się temu zespołowi w 2013 roku.

🏀 warto także odnotować, że Pretendenci są jedynym zespołem w historii 1 Ligi, który wystąpił w Finałach tej ligi trzykrotnie. W poprzednim sezonie zawodnicy NU HOMES musieli uznać wyższość zespołu Piekarnia Bunia.

🏀 Jedynym zawodnikiem, który występował w obu Mistrzowskich ekipach był kapitan i założyciel tego zespołu – Marcin Boruta.

🏀 Ciekawostką może być fakt, że po parkiecie w meczach finałowych biegał jeszcze jeden zawodnik, który pamięta Finał z 2013 roku. Mowa o Filipie Siedlaczku, który grał wtedy w Pretendentach, a obecnie zostaje mu cieszenie się ze srebrnego medalu grając od trzech sezonów w zespole FOX Barber Expert.

🏀 Zespół NU HOMES Pretendenci jest zaledwie 2 zespołem w historii 1 Ligi, który zdobył Mistrzostwo 1 Ligi po tym jak zajął 3 miejsce w sezonie regularnym. Pierwszy raz ta sztuka udała się zespołowi Lifts.pl w 2014 roku.

🏀 MVP Finałów został wybrany Paweł Jakubowski z zespołu NU HOMES Pretendenci, który notował średnio 13,5 punktu, 10 zbiórek, 4,5 asysty oraz 3 przechwyty w meczu.

🏀 Niespodziewanie na parkiecie w drugim meczu finałowym pojawił się Oskar Reschke, który jest 7 zawodnikiem w Finałach zarówno Extra Ligi jak i 1 Ligi, który występował 20 lat temu w pierwszym sezonie BNBA. Oskar występował w sezonie 2002/2003 w zespole Regular Lorens.