Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po Meczach Nr 1 w półfinale play-off 2023 w 1 Lidze.

72:57

Zespół Leśne bardzo dobrze rozpoczął to spotkania. Zespołowa gra tego zespołu sprawiła, że aż 5 graczy zdobyło punkty w I kwarcie. W II kwarcie o swoich możliwościach strzeleckich przypomniał przeciwnikom Michał Zyzik, który zdobył 11 z 21 punktów dla NU HOMES trafiając m.in. trzykrotnie za trzy punkty. W 2 połowie zdecydowanie lepiej zagrali już zawodnicy NU HOMES – 9 punktów zdobył Marcin Wojciechowski, a 7 punktów dorzucił Artur Zemło. Pretendenci po 30 minutach prowadzili 52:41. W ostatniej kwarcie Marcin Trafara i jego koledzy próbowali jeszcze odrobić stratę do rywali, ale było już za późno. Ponownie 11 punktów zdobył Michał Zyzik i zapewnił swojemu zespołowi pierwsze zwycięstwo w półfinale play-off w 1 Lidze. W całym meczu Michał uzbierał 28 punktów, a 15 punktów dołożył Artur Zemło. Dla pokonanych 16 punktów zdobył Marcin Deja, po 13 punktów rzucili Marcin Trafara i Jakub Gramowski, a 10 punktów i 19 zbiórek dołożył Zbigniew Mędelski.

Stan rywalizacji:
1-0 dla NU HOMES Pretendenci

Godzina 18:40

[1] FOX Barber Expert vs Żaroodporni [4]
83:81

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły. Walka trwała cały mecz, a żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie przewagi, która gwarantowałaby zwycięstwo. Mimo, że w pewnym momencie Żaroodporni wyszli na 9-punktowe prowadzenie to bardziej doświadczony zespół FOX odrobił bez problemu taką stratę do rywali. Mecz był tak zacięty, że wszystko wyjaśniło się w końcówce IV kwarty. Jeszcze na 150 sekund przed końcem meczu na tablicy był remis po 78. Od tego momentu kontrolę nad meczem przejął Wojciech Wawrzyniak. Najpierw trafił dwa rzuty osobiste, a kilkadziesiąt sekund później dorzucił 2 punkty wyprowadzając swój zespół na 4-punktowe prowadzenie. W odpowiedzi Jakub Nyc zdobył 2 punkty, a na tablicy pojawił się wynik 81:79. Po nieskutecznej akcji przeciwników piłka trafiła ponownie w ręce Żaroodpornych, którzy jeszcze mieli okazję, aby oddać rzut na zwycięstwo lub remis. To się jednak nie wydarzyło i dzięki skutecznej obronie zespołu FOX, Żaroodporni nie oddali nawet rzutu. Dla zwycięzców 27 punktów zdobył Wojciech Wawrzyniak, a 16 punktów dołożył Jacek Robak. Dla pokonanych 19 punktów zdobył Adam Powała, a po 12 punktów zdobyli: Krzysztof Nyc, Jakub Nyc oraz Błażej Bujanowski.

1-0 dla FOX Barber Expert