Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po Meczach Nr 2 w półfinale play-off 2023 w 1 Lidze.

76:74

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami był bardzo wyrównany i zakończył się 2-punktową wygraną zespołu FOX Barber Expert. Ten mecz wyglądał podobnie. Już w drugiej kwarcie Żaroodporni wyszli na 13-punktowe prowadzenie i wszystko szło po myśli zawodników tego zespołu. Jednak w III kwarcie Wojciech Wawrzyniak wziął sprawy w swoje ręce i zabrał się za odrabianie strat. Wojciech zdobył 8 z 21 punktów dla swojego zespołu, który wyszedł na prowadzenie 55:50 po 30 minutach. W IV kwarcie trwała wyrównana walka. Zespół FOX prowadził Przemysław Gierszewski, który zdobył 10 ze swoich 11 punktów, a Błażej Bujanowski zdobył 11 punktów z 24 zespołu. Jednak to zespół Przemka prowadząc w końcówce nie dał sobie odebrać zwycięstwa i mecz zakończył się ponownie 2-punktowym zwycięstwem FOX Barber Expert co sprawiło, że to właśnie ten zespół zagra o Mistrzostwo 1 Ligi. Żaroodpornym pozostanie walka o 3 miejsce. Dla zwycięzców najwięcej punktów zdobył Wojciech Wawrzyniak – 24, a dla pokonanych 25 punktów zanotował Błażej Bujanowski.

Stan rywalizacji:
2-0 dla zespołu FOX Barber Expert

Awans do Finału 1 Ligi zapewnił sobie zespół FOX Barber Expert.

Godzina 18:40

[3] NU HOMES Pretendenci vs Leśne [2]
82:54

Zawodnicy NU HOMES, aby powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu musieli wygrać to spotkanie. Jak się okazało już od pierwszej kwarty byli bardzo zmobilizowani. Kwarta zakończyła się 10-punktowym zwycięstwem. W II kwarcie zespół Leśne zagrał już lepiej zdobywając 22 punkty. Jednak zespół NU HOMES za sprawą Seweryna Modniewskiego, Artura Zemło oraz Michała Zyzika zdobył 30 punktów i prowadził po 20 minutach 49:31. W drugiej połowie zawodnicy Leśne próbowali odrobić stratę do rywali jednak było już za późno. Mecz różnicą 28 punktów wygrał zespół NU HOMES i awansował po raz 3 w swojej historii do Finału 1 Ligi BNBA. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Seweryn Modniewski, który zanotował 17 punktów, 7 zbiórek, 6 asyst oraz 4 przechwyty, a Michał Zyzik dołożył 15 punktów oraz 15 zbiórek. Dla pokonanych 14 punktów zanotował Jakub Gramowski, 12 punktów dołożył Marcin Deja.

2-0 dla zespołu NU HOMES Pretendenci

Awans do Finału 1 Ligi zapewnił sobie zespół NU HOMES Pretendenci.