Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po Meczach Nr 2 w 1 Rundzie play-off 2024 w Extra Lidze.

77:67

Grając bez swojego lidera – Miłosza Osińskiego – zespół Ivy Technology Basket Team musiał liczyć, że inni zawodnicy przejmą na siebie zdobywanie punktów. Tak też się stało. W I kwarcie zdecydowanie lepiej zagrali zawodnicy Ivy, którzy wygrali pierwsze 10 minut 24:12. Punkty głównie zdobywali: Michał Soszka oraz Łukasz Makarewicz. W II kwarcie zespół Ciech Soda grający zaledwie 5-tką zawodników odrobił stratę do rywali i do przerwy przegrywał tylko różnicą 3 punktów. W III kwarcie m.in. dzięki skutecznym akcjom Krystiana Woźniaka zespół Ciech Soda Inowrocław doprowadził do remisu, a nawet wyszedł na prowadzenie, którego jak się okazało już nie oddał w IV kwarcie wygrywając spotkanie różnicą 10 punktów. Dla pokonanych po 24 punkty zdobyli wspomniani wcześniej: Michał Soszka oraz Łukasz Makarewicz, a dla zespołu z Inowrocławia 30 punktów (w tym 7 razy za trzy) zdobył Krystian Woźniak prowadząc tym samym swój zespół do półfinału play-off 2024. Krystian w sezonie regularnym zdobywał średnio 13 punktów w meczu, a w tegorocznym play-off jego średnia podskoczyła do 31 punktów.

* Krystian Woźniak stał się zaledwie drugim graczem w historii play-off, który w dwumeczowej serii ćwierćfinałowej zdobył po 30 punktów w każdym spotkaniu – 33 & 30. Wcześniej tego wyczynu dokonał Łukasz Wardziński w play-off 2023 (32 & 30) przeciwko zespołowi Rehabilitacja Jagódka.

* Krystian Woźniak trafiając 15 trójek w dwóch pierwszych spotkaniach ćwierćfinałowych w dwumeczowej serii poprawił dotychczasowy rekord 13 celnych trójek (7 & 6) także w dwumeczowej serii, który należał do Mateusza Maciejewskiego oraz Jakuba Truszczyńskiego. Mateusz dokonał tego wyczynu grając w zespole Warriors w play-off 2006 roku przeciwko WSG, a Jakub trafił 8 & 5 trójek w play-off 202 1 w meczach przeciwko zespołowi Rehabilitacja Jagódka.

* Krystianowi do poprawienia rekordu play-off w celnych trójkach brakowało 3 celnych rzutów. Warto przypomnieć, że rekord ten należy do Artura Klimkiewicza, który w 2016 roku trafił 10 razy za trzy prowadząc zespół sportznami.pl do wygranej z zespołem City Hotel Team.

100:62

Pierwszy mecz między tymi zespołami pokazał, że 30 punktów Bartosza Stefańskiego to było za mało, aby pokonać zespół PakujTo. W tym meczu punkty zespołu Fundacja PVE/Husaria Basket Team się rozłożyły i 4 z 7 graczy zdobyło minimum 11 punktów. Jak się okazało taka zmiana nie wystarczyła, aby w tym dniu pokonać rywali. Mimo, że 3 z 4 kwart były w miarę wyrównane to o wyniku końcowym tego spotkania zadecydowała II kwarta, która zakończyła się wygraną PakujTo 30:6. W drugiej połowie zawodnicy Husarii nie byli w stanie odrobić tej przewagi i mecz zakończył się wysoką wygraną zespołu PakujTo. Dla zwycięzców 32 punkty, 17 zbiórek oraz 5 asyst zanotował Wojciech Szafranek, a Oliwier Szyttenholm dołożył 25 punktów. Dla pokonanych 14 punktów zanotował Jakub Pawiński, a Bartosz Stefański dołożył double-double, czyli 13 punktów oraz 12 zbiórek.

* Dla Oliwiera Szyttenholma 25 zdobytych punktów to najlepsze osiągnięcie w play-off w karierze. Poprzedni rekord – 22 punkty – Oliwier zanotował w Finale Extra Ligi BNBA 22 maja 2011 roku przeciwko CM UMK.

2-0 dla zespołu PakujTo

PakujTo

Niedziela, 24 marca 2024 roku:

Godzina 17:10 – 1 Runda Play-off 2024:

[2] OZD Agawa vs NU HOMES Pretendenci [7]
85:62

Zawodnicy zespołu NU HOMES Pretendenci na pewno po tym meczu nie chcieli zakończyć sezonu w BNBA. Mimo, że I kwartę minimalnie wygrali zawodnicy OZD to Pretendenci od II kwarty przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Z kwarty na kwartę powiększali swoją przewagę, która na koniec meczu wyniosła 23 punkty. Duży wpływ na taki przebieg spotkania miał Michał Zyzik i Patryk Krykant. Michał trafił m.in. 5 razy za trzy co przyczyniło się do zdobycia przez niego 21 punktów, a Patryk dołożył 17 punktów. Dla pokonanych 14 punktów zdobył Paweł Burschel, a 12 dołożył Kacper Jędrzejczak. To jednak nie wystarczyło w tym dniu, aby wysłać rywali na wczesne wakacje. Decydujący Mecz Nr 3 między tymi drużynami odbędzie się 7 kwietnia.

1-1

Godzina 19:40 – 1 Runda Play-off 2024:

[6] PSP Solution vs Żaroodporni [3]
80:68

Sytuacja kiedy zespół PSP Solution nie zagrał w półfinale play-off miałą miejsce w 2014 roku. Zawodnicy tego zespołu wygraną w tym spotkaniu chcieli podtrzymać dobrą passę. Zatroszczył się o to Krzysztof Nowicki i Filip Joachimiak. Krzysztof zanotował 23 punkty, 15 zbiórek, 4 asysty oraz 3 przechwyty, a Filip dołożył 23 punkty, 5 zbiórek, 2 asysty oraz 2 przechwyty. Taka postawa wcześniej wymienionych graczy sprawiła, że od momentu wyjścia na prowadzenie przez ich zespół w II kwarcie nie oddali już go do samego końca spotkania. Wśród Żaroodpornych sytuację próbował ratować Błażej Bujanowski, który zapisał na swoim koncie 23 punkty, 11 zbiórek oraz 3 przechwyty, ale jak się okazało to nie wystarczyło, aby pokonać lepiej dysponowanych rywali. Zespół PSP Solution wygrał to spotkanie różnicą 12 punktów i po raz 10 z rzędu awansował do półfinału play-off Extra Ligi BNBA.

* Filip Joachimiak trafiając 4 trójki przekroczył granicę 50 celnych trójek w play-off. Dokładniej ma teraz na koncie 53 trójki co daje Filipowi 9 miejsce w tej klasyfikkacji.

2-0 dla zespołu PSP Solution