Zapraszamy do zapoznania się z wynikiem oraz krótkim opisem po Meczu Nr 1 w półfinale play-off 2024 w Extra Lidze pomiędzy PSP Solution, a NU HOMES Pretendenci.

84:79 (po dogrywce)

Bardzo ciekawe spotkanie rozegrały oba zespoły. Mecz był bardzo wyrównany, a żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie przewagi, która gwarantowałaby zwycięstwo. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 37:34 dla zespołu Pretendentów. Duża w tym zasługa Patryka Krykanta, który był główną siłą zespołu NU HOMES w ataku. W obronie bardzo dobrze spisywał się Konrad Kopacz, który zebrał 14 ze swoich 18 piłek właśnie z własnej tablicy. W drugiej połowie oba zespoły walczyły do ostatnich sekund. To właśnie na kilkanaście sekund przed końcem meczu zespół NU HOMES prowadził z PSP, ale Krzysztof Nowicki oddał rzut, który wyrównał wynik spotkania. Pretendenci mieli jeszcze kilka sekund, aby wygrać to spotkanie, ale nie byli w stanie zdobyć punktów. Do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka, w której doświadczenie zawodników PSP Solution było na wagę złota. Dogrywka zakończyła się wynikiem 17:12 dla PSP i to ten zespół objął prowadzenie w serii 1-0. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył wspomniany wcześniej Krzysztof Nowicki – 25 punktów, 13 zbiórek oraz 7 asyst. W zespole Pretendentów Patryk Krykant zdobył 32 punkty, ale jak się okazało to nie wystarczyło w tym dniu, aby pokonać rywali.