Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 1 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

1 kolejka:

Sobota, 17 września 2022 roku

Godzina 18:00

Leśne vs KK Łucznicy Bydgoszcz
75:46

Pierwsza kwarta tego spotkania była bardzo wyrównana. Po stronie KK Łucznicy bardzo dobrze w mecz wszedł Miłosz Modliński, który zdobył 9 z 13 punktów zespołu. U przeciwników po 5 punktów zdobyli Marcin Deja i Marcin Trafara, a 4 punkty dorzucił Zbigniew Mędelski. Leśne po 10 minutach prowadziło 16:13 i nie nie zapowiadało tego co wydarzyło się w pozostałych 3 kwartach. A stało się tak, że zawodnicy zespołu Leśne zdobyli 59 punktów tracąc zaledwie 33. Duży wpływ na taki przebieg spotkania miała skuteczność obu zespołów. Leśne trafiło w całym meczu 65% swoich rzutów za 2, a Łucznicy zaledwie 25%. Najwięcej punktów dla Łuczników zdobył Miłosz Modliński, a po 12 punktów dorzucili Marcin Szuster oraz Michał Lubomski. Dla zespołu Leśne 20 punktów zanotował Filip Klause, a Zbigniew Mędelski dołożył 17 punktów oraz 12 zbiórek.

Niedziela, 18 września 2022 roku

Godzina 16:00

FOX Barber Expert vs NU HOMES Pretendenci
65:62 (po 2 dogrywkach)

Ciekawe widowisko przygotowali dla swoich kibiców oba zespoły. Przez cały mecz trwała wyrównana walka i nawet jeśli jeden zespół odskoczył na kilka punktów to drugi zdołał odrobić tą stratę do rywala. Tak było właśnie w IV kwarcie kiedy wydawało się, że NU HOMES wyjdzie z tego meczy zwycięsko. Sebastian Straszewski miał jednak inne plany. Zdobył 11 z 19 punktów zespołu, a co najważniejsze trafił dwa rzuty osobiste, po których na tablicy pojawił się wynik po 56 i do rozstrzygnięcia tego spotkania potrzebna była dogrywka. W niej ponownie Sebastian Straszewski trafiając rzut osobisty doprowadził do remisu. Zawodnicy NU HOMES nie zdobyli już punktów w tej części meczu i trzeba było rozegrać kolejną dogrywkę. W niej lepsi okazali się już zawodnicy FOX Barber Expert i to oni mogli cieszyć się z ciężko wywalczonego zwycięstwa. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Sebastian Straszewski – 24. 16 punktów dołożył Wojciech Wawrzyniak. Dla pokonanych 18 punktów, 6 asyst oraz 4 przechwyty zanotował Mikołaj Ziemiński, a 17 punktów dołożył Artur Zemło.

Godzina 17:10

Pro Vento Energia Husaria Basket Team vs Żaroodporni
54:49

Zespół Żaroodpornych w 1 Lidze zagrał po raz pierwszy od sezonu 2014/2015. Mecz był bardzo wyrównany o czym mogą świadczyć 3 kwarty, które kończyły się remisem (14:14 ; 15:15 ; 10:10). Przy tak wyrównanym spotkaniu wiadomo było, że wszystko wyjaśni się w końcówce IV kwarty. Jeszcze na 3 minuty przed końcem spotkania po punktach Jarosława Brzezickiego na tablicy widniał remis – po 48. Jednak od tego momentu zawodnicy Husarii zdobyli 6 punktów tracąc zaledwie 1 i wygrali to spotkanie 54:49. Dla zwycięzców najwięcej punktów zanotował Jakub Pawiński – 19, a Mateusz Kosior zapisał na swoim koncie 15 punktów, 12 zbiórek, 6 przechwytów oraz 2 bloki. Dla pokonanych 19 punktów, 12 zbiórek oraz 4 przechwyty zanotował Krzysztof Nyc.