Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 15 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

15 kolejka:

Niedziela, 12 lutego 2023 roku:

Godzina 17:10

OZD Agawa vs Rehabilitacja Jagódka
67:49

Po 4 porażkach z rzędu zespół OZD Agawa chciał odnieść w końcu zwycięstwo. O wynik spotkania zatroszczyli się: Damian Krawczyk, Daniel Rowinias oraz Michał Kamieński. Damian w całym meczy uzbierał 21 punktów trafiając m.in. 9 z 13 rzutów za 2. Daniel dołożył 15 punktów, a Michał zapisał na swoim koncie 13 punktów, 13 zbiórek, 5 asyst oraz 3 przechwyty. Cały zespół Agawy trafił 22 z 39 rzutów za 2, a także uzbierał 37 zbiórek i zanotował 20 asyst oraz 11 przechwytów. Taka postawa zespołu OZD sprawiła, że spotkanie to udało się wygrać różnicą 18 punktów, przerywając tym samym serię porażek. W zespole Rehabilitacja Jagódka tylko Przemek Adamowicz zdobywając 18 punktów zapisał na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową.

Godzina 18:30

Inter Cars/Iron Team vs Ivy Technology Basket Team
63:48

Walcząc o jak najwyższe miejsce w tabeli przed play-off każdy z zespołów chciał wygrać to spotkanie. W zespole Ivy Technology za zdobywanie punktów zabrał się Miłosz Osiński oraz Łukasz Makarewicz. Pierwszy zdobył 14 punktów, a drugi dołożył 12 punktów oraz 15 zbiórek. Niestety skuteczność obu graczy za 3 (2/15), a także całego zespołu – 7/40 przyczyniła się do tego, że zawodnicy Inter Cars/Iron Team przez cały mecz kontrolowali przebieg spotkania wygrywając każdą kwartę. W zespole Inter Cars dobrą skutecznością za trzy mógł się pochwalić Michał Soszka, który trafił 6 z 12 rzutów co pozwoliło mu uzbierać 22 punkty. 15 punktów dołożył Kacper Jędrzejczak, a 10 punktów i 10 zbiórek, 3 asysty, 3 przechwyty oraz 2 bloki dołożył Filip Ciesielski. Między innymi dzięki postawie wyżej wymienionych graczy zespół Inter Cars/Iron Team wygrał to spotkanie różnicą 15 punktów.

Sobota, 18 lutego 2023 roku:

Godzina 20:20

AZS UTP vs Starzy Kumple
88:46

Zespół AZS UTP przystępując do tego spotkania miał na swoim koncie trzy porażki z rzędu. Widać było w pierwszych 10 minutach, że fakt ten chcieli wykorzystać Starzy Kumple, którzy I kwartę wygrali 13:10. Taki obrót sprawy nie spodobał się zawodnikom AZS UTP, którzy w następnych trzech kwartach zdobyli 78 punktów tracąc 33. Z 78 punktów 28 należało do Patryka Krykanta, który można powiedzieć, że był nie do zatrzymania przez rywali trafiając w całym meczu 14 z 20 rzutów. Maciej Maławy dołożył 16 punktów oraz 8 zbiórek, a Sławomir Bąk zapisał na swoim koncie 13 punktów, 12 zbiórek, 6 asyst oraz 3 przechwyty. W zespole Starych Kumpli po 10 punktów zanotowali: Jakub Truszczyński oraz Łukasz Junik. To jednak nie wystarczyło, aby nawiązać wyrównaną walkę z dobrze dysponowanym przeciwnikiem. Warto zaznaczyć, że zawodnicy AZS UTP wygrali zbiórkę 48:26 oraz zanotowali 26 asyst przy zaledwie 3 stratach, a co najważniejsze przerwali serię 3 porażek.