Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 17 kolejce w 1 Lidze BNBA w sezonie 2022/2023.

17 kolejka:

Sobota, 26 marca 2023 roku:

Godzina 16:00

Pro Vento Energia Husaria Basket Team vs KK Łucznicy Bydgoszcz
47:41

Zespół KK Łucznicy Bydgoszcz chcieli podtrzymać serię 3 wygranych. Maciej Mucha i Michał Erdmański robili wszystko, aby to ich zespół odniósł kolejne zwycięstwo. Maciej zdobył 13 punktów, a Michał zanotował kolejne double-double w sezonie notując 10 punktów i 15 zbiórek. Jednak jak się okazało to nie wystarczyło, aby pokonać w tym dniu rywali. W zespole Pro Vento Energia ciężar zdobywania punktów wzięli na siebie: Mikołaj Makowski i Jakub Pawiński. Mikołaj zdobył 25 punktów, a Jakub dołożył 17 punktów co sprawiło, że wspomniani zawodnicy zdobyli łącznie 42 z 47 punktów zespołu. Łucznicy nie byli w stanie powstrzymać tej dwójki, która poprowadziła swój zespół do kolejnej wygranej w tym sezonie.

Godzina 17:10

Żaroodporni vs IV LO Emeryci i Renciści
55:52

Żaroodporni po porażce z Łucznikami chcieli zakończyć sezon wygraną. Mimo, że grali z ostatnią w tabeli drużyną IV LO to nie oznaczało, że zabrakło emocji w tym spotkaniu. Zatroszczył się o to Norbert Cieślak, który podczas 30 minut spędzonych na boisku zanotował 24 punktów z 52 zespołu. To jednak nie wystarczyło. Po drugiej stronie bardzo dobre spotkanie rozgrywał Łukasz Nowicki, który trafił 9 z 12 rzutów z gry notując 20 punktów. 14 punktów zanotował Krzysztof Nyc, a jego brat Jakub dołożył 10 punktów, 9 zbiórek oraz 3 przechwyty. Żaroodporni wygrali to spotkanie pozostawiając zespół IV LO bez zwycięstwa w sezonie regularnym.

Godzina 18:20

FOX Barber Expert vs Leśne
44:41

W ostatnim meczu sezonu regularnego, który miał zadecydować kto zajmie pierwsze miejsce i odpocznie w pierwszej rundzie play-off nie zabrakło emocji do samego końca. Mimo, że zespół FOX Barber Expert po pierwszej połowie prowadził 24:12 to ich przeciwnicy się nie poddali. Pomału zaczęli odrabiać straty i w IV kwarcie zbliżyli się do rywali. Jednak bardziej doświadczeni zawodnicy zespołu FOX Barber Expert zachowali więcej zimnej krwi i wygrali to spotkanie różnicą 3 punktów. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Wojciech Wawrzyniak, który na swoim koncie zapisał 19 punktów. Dla pokonanych 10 punktów rzucił Marcin Trafara. Zwycięstwo zespołu FOX sprawiło, że zajęli oni pierwsze miejsce w tabeli 1 Ligi i tym samym ze względu na 7 zespołów w 1 Lidze odpoczną w pierwszej rundzie czekając na swoich rywali w półfinale. W meczu tym nie zabrakło niestety przewinień niesportowych, technicznych oraz dyskwalifikujących. Niestety Tomasz Tojek i Krzysztof Barszczyk dali się ponieść emocjom i zostali wyrzuceni z parkietu co przekłada się na pauzę w następnych spotkaniu play-off. Tomasz Tojek nie wystąpi w pierwszym meczu pierwszej rundy, a Krzysztof Barszczyk będzie mógł tylko dopingować swoim kolegom w pierwszym meczu półfinałów w play-off 2023.

Przewinienie techniczne:

Filip Klause (Leśne)

Przewinienie dyskwalifikujące:

Krzysztof Barszczyk (FOX Barber Expert) – PAUZA w pierwszym meczu półfinałów play-off