Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 15 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2023/2024.

15 Kolejka – Extra Liga:

Sobota, 9 lutego 2024 roku

Godzina 17:00

Rutech Łucznicy Bydgoszcz vs Fundacja PVE/Husaria Basket Team
53:46

Pierwsza połowa tego meczu była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 25:24 dla zespołu Fundacja PVE. Jednak w drugiej połowie Łucznicy zagrali skuteczniej w ataku i po odrobieniu drobnej straty do rywali nie dali już sobie odebrać zwycięstwa. Zespołowi Fundacja PVE na pewno nie pomogła słaba skuteczność za 2 – 3/22. Dla zwycięzców 14 punktów i 13 zbiórek zanotował Michał Lubomski, a dla pokonanych Mikołaj Makowski zdobył 26 punktów trafiając m.in. 8 na 11 rzutów za trzy.

Godzina 18:10

Ciech Soda Inowrocław vs E-Kancelaria/Iron Team
68:49

I kwarta tego spotkania potoczyła się po myśli zawodników zespołu E-Kancelaria, którzy po 10 minutach prowadzili 18:9. Jak się okazało była to jedyna kwarta, którą wygrali zawodnicy E-Kancelarii. Postarał się o to Bartłomiej Hałas i Emilian Tomczak. Bartłomiej zdobył 28 punktów, a Emilian dołożył 24 punkty co w dużym stopniu przyczyniło się do wygranej zespołu Ciech Soda Inowrocław. Dla pokonanych 21 punktów zdobył Filip Ciesielski, a 16 punktów dołożył Filip Adamczak.

Godzina 19:20

PakujTo vs OZD Agawa
66:34

Zespół PakujTo już od początku spotkania ruszył do ataku o czym może świadczyć wynik po pierwszych 10 minutach – 21:4. Mimo, że w pozostałych trzech kwartach zawodnicy OZD zdobywali coraz więcej punktów (7-11-12) to to nie wystarczyło, aby odrobić stratę do rywali, która swoją drogą z kwarty na kwartę się powiększała i ostatecznie wyniosła 32 punkty. Duży wpływ na wynik miała na pewno skuteczność obu zespołów z rzutów za 2 punkty. Zespół OZD Agawa trafił zaledwie 9 z 28 rzutów, a zespół PakujTo 23 z 29 rzutów co daje aż 79% skuteczności. Po 13 punktów dla zwycięzców zdobyli Wojciech Szafranek i Kacper Grzelak. Dla pokonanych Damian Krawczyk rzucił 11 punktów.

Godzina 20:30

NU HOMES Pretendenci vs IV LO Emeryci i Renciści
39:36

Od początku do końca mecz ten był bardzo wyrównany. Po III kwartach bliżej zwycięstwa był zespół IV LO, który prowadził 29:25. Jednak w IV kwarcie zawodnicy NU HOMES Pretendenci zagrali skuteczniej co pozwoliło nie tylko na odrobienie strat, ale także na wygranie spotkania różnicą 3 punktów. Dla pokonanych Jakub Powalisz zanotował 9 punktów oraz 7 zbiórek. Dla zwycięzców 11 punktów zdobył Konrad Kopacz. Ciekawostką może być fakt, że jedynym zawodnikiem, który nie rzucił punktu zespołowi IV LO był absolwent tej szkoły z 2000 roku – Marcin Boruta.

Niedziela, 10 marca 2024 roku

Godzina 16:00

Leśne vs Starzy Kumple/OVB
52:34

Zespół Starych Kumpli w ostatnim meczu sezonu regularnego chciał jeszcze powalczyć o wygraną. Jednak zespół Leśne miał podobne plany. Filip Klause i Sebastian Listecki zagrali po 27 minut, a w tym czasie zdobyli odpowiednio 15 i 14 punktów. Jak się okazało to wystarczyło, aby w tym dniu pokonać słabiej dysponowanych rywali. Drugą połowę zawodnicy zespołu Leśne wygrali 32:15, a cały mecz 52:34. Dla pokonanych Michał Zyra zdobył 12 punktów i 10 zbiórek.

Godzina 17:10

Bydgoskie Byki PM3D vs PSP Solution
93:41

Dla obu zespołów ten sezon był pełen wzlotów i upadków. Zespół PSP Solution z 14 miejsca wkoczył do play-off, a dzisiejszy mecz okazał się rozgrzewką przed decydującą fazą. Oba zespoły zagrały w zaledwie 5-osobowych składach co przełożyło się na ciekawe statystyki w meczu. Zdecydowanie lepiej w statytykach wypadli zawodnicy PSP Solution. Krzysztof Nowicki zanotował triple-double (22 punkty, 14 asyst oraz 11 zbiórek), a double-dobule mogli się pochwalić Michał Bielec (16 punktów & 14 zbiórek, a do tego 7 asyst oraz 6 przechwytów) i Karol Maciakiewicz (15 punktów & 17 zbiórek, a do tego 6 asyst oraz 3 bloki). Pozostała dwójka zawodników PSP, czyli Adam Bogucki oraz Igor Taranek zdobyła odpowiednio 21 i 19 punktów. Grając do tego na 61% skuteczności za 2 zawodnicy PSP Solution nie dali szans swoim rywalom. Wojciech Ruczyński uzbierał 13 punktów, a Leszek Paliński dołożył 12 punktów & 12 zbiórek, ale nie uchroniło to zespołu Bydgoskich Byków od wysokiej porażki.

Godzina 18:20

AZS Collegium Medicum vs FOX Barber Expert
53:48

Zespół FOX w porównaniu z poprzednim sezonem nie radził sobie w tym sezonie najlepiej. Ostatni mecz niestety także nie poszedł po myśli zawodników zespołu FOX Barber Expert. Zatroszczył się o to Tomasz Jęczmień i Adam Frąckiewicz. Tomasz zdobył 17 punktów, a Adam Frąckiewicz dołożył 15 punktów i w dużym stopniu przyczynili się do 5-punktowej wygranej. W zespole FOX Barber Expert Michał Glasner zdobył 20 punktów, a Jakub Zimecki dołożył 14 punktów oraz 7 zbiórek. Nie wystarczyło to jednak, aby wygrać mecz w tym dniu i uchronić FOX Barber Expert od 4 porażki z rzędu.

Godzina 19:30

Żaroodporni vs Ivy Technology Basket Team
45:43

Od tego meczu zależało położenie kilku drużyn w play-off 2024. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się 3-punktowym prowadzeniem Żaroodpornych. W II kwarcie niemoc strzelecka zespołu Ivy Technology sprawiła, że zdobyli oni zaledwie 2 punkty tracąc 14, a to sprawiło, że po 20 minutach na tablicy widniał wynik 24:9 dla Żaroodpornych. W drugiej połowie zespół Ivy Technology zabrał się za odrabianie strat. W IV kwarcie mecz się wyrównał, ale jak się okazało więcej zimnej krwi zachowali Żaroodporni i to oni wygrali to spotkanie 45:43. Najlepszym strzelcem Żaroodpornych okazał się Sławomir Bąk, który zdobył 11 punktów. Dla pokonanych Miłosz Osiński zanotował 15 punktów. Dzięki wygranej Żaroodporni w 1 Rundzie play-off trafili na Mistrzów BNBA z poprzedniego sezonu, czyli PSP Solution.