Zapraszamy do zapoznania się z wynikami oraz krótkimi opisami spotkań po 2 kolejce w Extra Lidze BNBA w sezonie 2023/2024.

2 Kolejka – Extra Liga:

Sobota, 23 września 2023 roku

Godzina 17:00

E-Kancelaria/Iron Team vs FOX Barber Expert
53:45

Zeszłoroczny Finalista 1 Ligi, zespół FOX Barber Expert po pierwszej porażce w sezonie chciał pokazać się kibicom z lepszej strony. W nowym sezonie zadebiutował lider tego zespołu, czyli Wojciech Wawrzyniak, który uzbierał w całym meczu 17 punktów. Jednak jak się okazało to było za mało na dobrze grający zespół E-Kancelaria/Iron Team, który po pierwszej połowie prowadził 34:26. W III kwarcie prowadzenie tego zespołu wzrosło jeszcze o 4 punkty i przed zawodnikami FOX było trudne zadanie – odrobić 12 punktów w ostatnie 10 minut. Nie było to nie możliwe do osiągnięcia, ale jednak się nie udało. Zatroszczył się o to Filip Ciesielski (13 punktów w całym meczu), Marcel Kayumba (10 punktów) oraz Maciej Jakubczak (8 punktów). W zespole FOX sytuację próbował ratować w swoim pierwszym meczu w tym sezonie Wojciech Wawrzyniak, ale jego 17 punktów w niczym nie pomogło.

Godzina 18:10

Ciech Soda Inowrocław vs Rutech Łucznicy Bydgoszcz
63:40

Zespół Ciech Soda Inowrocław po zwycięstwie w 1 kolejce chciał pójść za ciosem i wygrać kolejne spotkanie. O wynik tego meczu zatroszczył się Bartłomiej Hałas, który zagrał bardzo wszechstronnie – 19 punktów, 7 zbiórek, 6 asysty oraz 5 przechwytów. Zespół Rutech Łucznicy Bydgoszcz nie mógł znaleźć odpowiedzi na tak dobrze grającego Bartłomieja. W zespole Łuczników mimo, że każdy zawodnik zdobył punkty to żaden z nich nie był w stanie zanotować dwucyfrowej zdobyczy punktowej, a to przełożyło się na wynik spotkania. Mecz wygrał zespół Ciech Soda różnicą 23 punktów, a zawodnicy tego zespołu mogli się cieszyć z drugiej wygranej w tym sezonie.

Godzina 19:20

PakujTo vs Leśne
67:40

Zespół Leśne nie tak wyobrażał sobie początek tego spotkania. Zaledwie 1 zdobyty punkt w I kwarcie nie wróżył dobrze temu zespołowi. Jednak mimo przegranych pierwszych 10 minut 9:1 zawodnicy zespołu Leśne się nie poddali. Wygrali kolejne 10 minut 10:7 i zmniejszyli stratę do rywali. W drugiej połowie zespół PakujTo zagrał zdecydowanie lepiej. 51 zdobytych punktów i 29 straconych sprawiło, że mecz wygrał zespół PakujTo różnicą 27 punktów, a najlepszym strzelcem okazał się Wojciech Szafranek, który zdobył 18 punktów. Dla pokonanych 10 punktów zdobył Marcin Deja.

Godzina 20:30

OZD AGAWA vs Żaroodporni
72:50

W 1 kolejce zespół Żaroodpornych wysoko wygrał mecz z zeszłorocznym Mistrzem 1 Ligi zespołem NU HOMES Pretendenci. Tym razem Żarom przyszło się zmierzyć z zespołem, który od kilku lat gra w Extra Lidze. Tylko I kwarta tego spotkania zakończyła się po myśli Żaroodpornych. Pozostałe 3 kwarty należały do zawodników OZD Agawa, którzy najpierw odrobili stratę do rywali, a następnie powiększali swoje prowadzenie z minuty na minutę. Największy udział w tym co się wydarzyło na boisku miał Paweł Burschel, który zanotował w całym meczu 27 punktów, 11 zbiórek oraz 6 asyst. W ataku wspierał go jeszcze Damian Krawczyk, który zanotował 17 punktów. Wszechstronne spotkanie rozegrał Michał Kamieński, który zanotował 15 zbiórek, 8 punktów, 6 asyst, 4 przechwyty oraz 2 bloki. Taka postawa wyżej wymienionych graczy sprawiła, że mecz wygrał zespół OZD Agawa różnicą 22 punktów. Dla pokonanych 10 punktów zdobył Mateusz Józefczyk i był on jedynym zawodnikiem z dwucyfrową zdobyczą punktową w swoim zespole.

Niedziela, 24 września 2024 roku

Godzina 16:00

PSP Solution vs Starzy Kumple
87:54

Zespół PSP Solution nigdy nie przegrał spotkania grając ze Starymi Kumplami. Tak też się stało i tym razem. Wszyscy zawodnicy tego zespołu zdobyli minimum 14 punktów, a najwięcej uzbierał Krzysztof Nowicki – 22. Adam Rydwelski otarł się o triple-double i zapisał na swoim koncie 14 punktów, 9 zbiórek oraz 8 asyst. W zespole Starych Kumpli 4 zawodników zanotowało zdobycz dwucyfrową, ale w tym dniu to nie wystarczyło, aby wygrać to spotkanie.

Godzina 17:10

Bydgoskie Byki PM3D vs IV LO Emeryci i Renciści
67:50

Po zwycięstwie w I kolejce zespół Bydgoskich Byków chciał podtrzymać dobrą passę i wygrać kolejny mecz. Tym razem przeciwnikiem do pokonania był zespół IV LO. Jednak Michał Makowski, który zdobył 15 punktów oraz Kamil Ludwiniak, który na swoim koncie zapisał 13 punktów starali się utrudnić przeciwnikom osiągnięcie zaplanowanego celu. Mimo lekkich utrudnień zawodnicy Bydgoskich Byków znaleźli sposób, aby wygrać to spotkanie. Wiktor Polańczyk zanotował 17 punktów, Kacper Jankowski dołożył 14 punktów, a Wojciech Ruczyński w drugim meczu z rzędu zanotował double-double, czyli 14 punktów oraz 13 zbiórek. Dla pokonanych Michał Makowski zdobył 15 punktów, a 13 punktów dołożył Kamil Ludwiniak.

NU HOMES Pretendenci vs AZS Collegium Medicum
101:33

Zespół NU HOMES po wysokiej porażce w 1 meczu chciał zagrać zdecydowanie lepiej w tym spotkaniu. Zatroszczyło się o to dwóch byłych zawodników AZS Collegium Medicum, czyli Patryk Krykant, który zdobył 39 punktów oraz Konrad Kopacz, który zanotował 18 zbiórek. Taka postawa obu graczy sprawiła, że z minuty na minutę przewaga zespołu NU HOMES się powiększała. W zespole AZS Collegium Medicum Mikołaj Winiecki próbował ratować wynik, ale jego 13 punktów nie wystarczyło, aby nawiązać wyrównaną walkę z rywalem. Ten dzień należał do Patryka Krykanta, który do zdobycia 39 punktów potrzebował zaledwie 31 minut.

Ivy Technology Basket Team vs Fundacja PVE Husaria Basket Team
56:47

Oba zespoły przegrały swoje pierwsze mecze w tym sezonie, więc było wiadomo, że jeden z nich zapisze na swoim koncie pierwszy zwycięstwo w sezonie. W zespole Husarii 11 punktów, 8 zbiórek oraz 5 asyst zanotował Mikołaj Makowski, a Michał Skoczek dołożył 10 punktów oraz 6 zbiórek. Jednak postawa tych dwóch graczy nie wystarczyła, aby w tym dniu pokonać rywali, w szeregach których 22 punkty zanotował Adam Zboiński, a Łukasz Makarewicz dołożył 17 punktów oraz 5 zbiórek. Dzięki temu zespół Ivy Technology Basket Team odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.